Zaloguj się aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji [zamknij]

Poradnik

Data:

W tym poradniku będziemy systematycznie publikować artykuły/porady na tematy z jakimi możecie się spotykać w związku z prowadzeniem strony internetowej. Przygotowaliśmy ten dział w odpowiedzi na częste pytania lub problemy naszych użytkowników wymagające szerszego opisu.

 • Zdjęcie - Daniel Hydzik

  Data: 2013-05-14Jak założyć sklep internetowy?

  Dowiedz się co trzeba wiedzieć by otworzyć sklep internetowy. Zapoznaj się z zagadnieniami, jak: domena, serwer oraz oprogramowanie sklepu internetowego. Przeczytaj co trzeba wiedzieć by legalnie prowadzić biznes w internecie. Poznaj projektantów sklepów internetowych, którzy naszym zdaniem wykonują ciekawe projekty i kompleksowo obsługują klienta.… więcej »

 • Zdjęcie - Daniel Hydzik

  Data: 2013-05-08Jak założyć stronę internetową?

  Zapoznaj się z niezbędnymi wymaganiami aby stworzyć stronę internetową. Dowiedz się czym jest: domena, serwer, strona dynamiczna i statyczna. Poznaj projektantów stron internetowych, którzy naszym zdaniem wykonują ciekawe projekty i kompleksowo obsługują klienta… więcej »

 • Zdjęcie - Mariusz Szczęsny

  Data: 2014-07-16Pamiętaj o tym zanim uruchomisz stronę

  Poznaj kilkanaście spraw o których trzeba pamiętać zanim uruchomisz stronę w oparciu o Quick.Cart i Quick.Cms. Dowiedz się jak zwiększyć bezpieczeństwo strony, jak przyśpieszyć działanie skryptu i dostosować panel administracyjny pod umiejętności Twoich klientów. Przydatne porady zwłaszcza dla webmasterów… więcej »

 • Zdjęcie - Daniel Hydzik

  Data: 2013-10-30Jak zabezpieczyć Twoją stronę i dane Twoich klientów?

  W obecnym czasie, gdy użytkownicy sieci internetowej posiadają znaczną wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych, praw konsumenta czy łamania zabezpieczeń stron internetowych, ważne jest, aby zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z prowadzeniem strony lub sklepu internetowego.… więcej »

 • Zdjęcie - Daniel Hydzik

  Data: 2013-04-15Czy muszę informować o ciastkach?

  22 marca 2013 roku weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo Telekomunikacyjne. Nakłada ona na właścicieli serwisów internetowych obowiązek informowania użytkowników o tym, że dana strona korzysta z ciasteczek (cookies). Rodzi się zatem pytanie, czy i kiedy muszę informować o ciastkach na mojej stronie opartej o skrypt firmy OpenSolution, a także jak to zrobić.… więcej »

 • Zdjęcie - Daniel Gatner

  Data: 2013-05-02Co powinien zawierać regulamin serwisu lub sklepu internetowego?

  Jedną z największych zalet serwisów i sklepów internetowych jest ich wygoda, a także możliwość dokonania zakupów w sposób szybki i łatwy, ale przede wszystkim bezpieczny. Do podstawowych elementów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, wysokość sprzedaży towarów, czy usług za pośrednictwem witryny internetowej, zalicza się rzetelnie opracowany i dostosowany do specyfiki konkretnej działalności - regulamin serwisu i sklepu internetowego… więcej »

 • Zdjęcie - Daniel Gatner

  Data: 2013-08-12GIODO i ochrona danych osobowych - co przedsiębiorca powinien wiedzieć?

  Przechowujesz dane osobowe klientów w sklepie internetowym lub na swoim komputerze? Dowiedz się czy będziesz musiał zgłosić ten zbiór do GIODO. Zapoznaj się z wymogami i ewentualnymi karami w przypadku zaniechania obowiązku zgłoszenia zbioru danych.… więcej »

 • Zdjęcie - Agnieszka Zarychta

  Data: 2014-05-13Co każdy webmaster powinien wiedzieć o dostępności stron internetowych

  Dostępność stron internetowych jest zagadnieniem, które nabiera coraz większego znaczenia w świecie IT. To od tego czy strona jest dostępna i użyteczna zależy czy wszyscy potencjalni jej odbiorcy będą w stanie przeglądać jej zawartość. Projektując serwis internetowy musimy pamiętać o… więcej »

 • Zdjęcie - Daniel Gatner

  Data: 2013-06-19Zwrot towaru przez konsumenta - prawa i obowiązki przedsiębiorcy

  W Twoim sklepie lub serwisie internetowym zostały zakupione towary lub usługi których nabywca zdecydował się na zwrot? Jakie są podstawowe wymogi dotyczące zwrotu? Czego możesz wymagać od zwracającego towar klienta? Dowiedz się więcej… więcej »

 • Zdjęcie - Zdzisław Zawada

  Data: 2013-10-10Responsywne strony internetowe - podążaj za trendami

  Z powodu tego, że w ostatnim czasie ilość różnorodnych urządzeń z dostępem do internetu rośnie - zwiększa się zapotrzebowanie na tworzenie responsywnych stron. Dąży się do tego, aby korzystająca z telefonu komórkowego czy tableta osoba mógła przeglądać strony z przynajmniej porównywalną przyjemnością, co osoba siedząca za dużym monitorem komputerowym.… więcej »

 • Zdjęcie - Zbigniew Sztandera

  Data: 2014-10-16Jaki serwer wybrać dla systemów Quick.Cms i Quick.Cart?

  Dowiedz się jakie kryteria powinien spełniać dobry serwer. Poznaj opinię jednego z czołowych partnerów OpenSolution i jego doświadczenia z hostingami.… więcej »

 • Zdjęcie - Artur Adamski

  Data: 2014-06-21Przygotowanie zdjęć do publikacji na stronie WWW

  Zdjęcia i teksty na stronie internetowej muszą spełniać określone warunki techniczne. Będą wtedy czytelne i zapewnią zgodny z zamierzeniami odbiór przekazu, oraz jak najlepszą prezentację idei bądź produktu. Obraz i tekst to dwa podstawowe elementy zapewniające komunikację w internecie.… więcej »

 • Zdjęcie - Zbigniew Sztandera

  Data: 2014-08-27Przydatne narzędzia i programy webmastera

  Zapoznaj się z ciekawymi programami dzięki którym wykonasz szybki i dobry projekt strony internetowej. Starannie wyselekcjonowane narzędzia przez webmasterów z dużym doświadczeniem pozwolą Ci zaoszczędzić czas na poszukiwaniu właściwych rozwiązań.… więcej »

 • Zdjęcie - Daniel Gatner

  Data: 2013-04-10Obowiązki informacyjne e-przedsiębiorcy

  Prowadząc działalność gospodarczą w sieci komunikujesz się ze swoimi Klientami za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, strony WWW. W tym zakresie ciążą na Tobie szczególne obowiązki. Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą przez Internet powinien podać określone informacje dotyczące zarówno jego - jako podmiotu gospodarczego, jak również oferowanych produktów (usług lub towarów).… więcej »

 • Zdjęcie - Daniel Gatner

  Data: 2013-09-23Wykorzystywanie zdjęć, tekstów, wzorców i programów a prawo autorskie

  Obecnie Internet umożliwia korzystanie z niemalże nieograniczonych zasobów dóbr niematerialnych, w tym utworów chronionych prawami autorskimi. Nowoczesne technologie sprzyjają niestety niekontrolowanemu dysponowaniu przejawami cudzej twórczości. Wśród wielu użytkowników sieci panuje niczym nieuzasadnione przekonanie… więcej »

 • Zdjęcie - Artur Adamski

  Data: 2014-09-265 popularnych formatów plików graficznych dla strony WWW

  Poznaj najpopularniejsze formaty plików graficznych powszechnie używanych na stronach internetowych. Formaty zapisu grafiki w pliku cyfrowym różnią się od siebie ze względu na sposób prezentowania danych obrazu, a także… więcej »

 • Zdjęcie - Daniel Hydzik

  Data: 2014-01-24Po czym poznać profesjonalną firmę projektującą strony internetowe?

  Z wyborem firmy projektującej strony internetowe jest jak z wyborem modelu samochodu. Wygląd strony, którym chwalą się projektanci stron, można porównać z wyglądem karoserii i tapicerki samochodu. Sprawy estetyki są kwestią gustu, więc nie mamy zamiaru poruszać tego tematu. Chcemy zwrócić uwagę czytelnika na inne elementy strony internetowej, które są równie ważne, jak… więcej »

 • Zdjęcie - Zdzisław Zawada

  Data: 2014-02-20Dlaczego nie: MySQL, Symfony, CakePHP, Smarty, jQuery, Bootstrap, itp

  Celem tego artykułu nie jest bezpośrednio szukanie wad czy zalet konkretnych rozwiązań technologicznych czy programowych. Jego celem jest nakreślenie filozofii doboru takich a nie innych rozwiązań, którą kierują się twórcy skryptów Quick.Cms i Quick.Cart… więcej »

 • Data: 2015-04-305 najlepszych firm projektujących strony internetowe!

  Poszukujesz wykonawcy Twojej strony internetowej? Zapoznaj się z ofertą firm, które starannie wybraliśmy. Braliśmy pod uwagę różne kryteria m.in. rzeczowość i szybkość odpowiedzi na pytania wysyłane do tych firm w różnym czasie z różnych adresów email, a także jakość i bezpieczeństwo wykonanych stron… więcej »

 
regulamin o nas kontakt