Nasza filozofia

Poznaj jakimi zasadami kierujemy się przy tworzeniu naszych skryptów Quick.Cart i Quick.Cms. Jasno przedstawiamy swoje przekonania i wizje związane z projektowaniem aplikacji.

Nie ilość opcji ale czytelność i intuicyjność obsługi

Zrzut ekranu panelu administracyjnego

Skrypty zaprojektowaliśmy tak, że nie zgubisz się w gąszczu zbędnych opcji z których mało kto korzysta. Naszym celem jest zaspokojenie podstawowych potrzeb do prowadzenia sklepu lub strony internetowej. Starannie filtrujemy wszelkie propozycje nowych dodatków i wybieramy te, które są najistotniejsze.

Większość dodatków w edycjach płatnych jest instalowana za pomocą menedżera dodatków. Umożliwiać to ma instalację tylko tych funkcjonalności, które są wymagane.

Kod HTML

Tworzyć skrypty proste w instalacji i modyfikacji

W opinii wielu webmasterów nasze skrypty słyną z prostoty modyfikacji ze względu na czytelny układ katalogów, nazewnictwo plików i funkcji. W przypadku konkurencji z reguły jest zupełnie odwrotnie. Użytkownicy często nabierają się widząc jak pięknie wygląda jakiś inny system od strony przeglądarki. Jednak później mają nie mały problem znaleźć kogoś kto wykona dla nich pewne zmiany w kodzie.

Standardy: HTML 5, CSS 3, WAI, E_ALL

Ikonki standardów

To dowód na to, że chcemy skłonić użytkownika jakością kodu a nie ilością opcji. Nie znamy systemów oprócz naszych, które spełniałyby te wszystkie standardy.

Nawet najbardziej logiczna struktura podkatalogów i plików PHP w innych skryptach nie obroni się wtedy gdy jest ich 20 razy więcej niż w naszych rozwiązaniach.

Ikonki trybików

Przechowywanie danych na plikach płaskich

Naszym zdaniem to idealne rozwiązanie dla prostych i niedużych sklepów i stron internetowych. W przypadku serwisu, który obsługuje 500 produktów nasz skrypt zdąży połączyć się i pobrać je wszystkie z bazy gdy w tym samym czasie inny skrypt zdąży się tylko połączyć z bazą danych MySQL. Quick.Cms v6.x funkcjonuje już na bazie SQLite, która jest pośrednim rozwiązaniem pomiędzy plikami płaskimi, a bazą danych SQL jak np. MySQL. Jednak i w tym przypadku nie zrezygnowaliśmy w pełni z plików płaskich. Tam gdzie ich szybkość jest istotna, tam ciągle są wykorzystywane.

Wykres wydajności

Maksymalna wydajność przy niedużych serwisach

Możesz być pewny, że posiadając 500 produktów i spory ruch na stronie, nie będziesz musiał przenosić swojego sklepu na dedykowany serwer bo obecny dostawca wypowie Ci umowę z powodu przeciążenia systemu. Niektóre popularne skrypty jak Wordpress, Joomla, Prestashop, OpenCart a tym bardziej Magento potrzebują nawet 20 razy więcej zasobów serwera dla obsługi tej samej ilości produktów niż nasze systemy.

Nie wierzysz? Przeczytaj porównanie wydajności »

Kod HTML

Otwartość kodu - Open Source

Nie robimy monopolu na modyfikacje kodu naszych skryptów. Niektóre firmy uniemożliwiają innym modyfikacje swoich systemów różnie to tłumacząc. U nas kod źródłowy był zawsze otwarty i dzięki temu znajdziesz wiele firm i osób », które wykonają dla Ciebie projekt graficzny czy opracują dodatkowe opcje.

Do góry