Dokumentacja napisana jest do Quick.Cms.Ext!
Opisy w tej dokumentacji mogą różnić się lub być niedostępne, w darmowej edycji Quick.Cms. Dostęp do niektórych działów możliwy jest tylko dla użytkowników Quick.Cms.Ext v6.x.

Quick.Cms.Ext v6.5: przykłady modyfikacji

Dodanie opcji konfiguracyjnych w panelu administracyjnym

Większość zmiennych ustawianych jest w pliku database/config.php. Takie rozwiązanie zabezpiecza Ciebie jako webmastera przed negatywnymi konsekwencjami w przypadku, gdyby klient coś przestawił. Nie chciałbyś chyba, aby z powodu przestawienia jednej opcji przez klienta strona przestała funkcjonować? Prawo Murphiego mówi, że jeśli miałoby to miejsce, to wtedy gdy byłbyś na urlopie. Odbieraj to więc jako przejaw troski o Twój biznes.

Jeśli jednak masz zaufanie do umiejętności klienta, wskażemy Ci jak dodać opcje z pliku konfiguracyjnego, aby ... więcej »

Dodanie nowego menu

Jeśli górne i ukryte menu, to za mało i chcesz dodać kolejne menu, edytuj plik database/config.php i poszukaj zmiennej $config['pages_menus'] »

Zamień kod: Array( 1 => 'Menu górne', 0 => 'Ukryte' ) na Array( 1 => 'Menu górne', 2 => 'Dodatkowe menu', 0 => 'Ukryte' ) i następnie zaloguj się do panelu administracyjnego. Dodaj kilka stron do tego menu.

Aby wyświetlić dodatkowe menu po stronie klienta, możesz to zrobić na dwa sposoby. Więcej »

Dodanie nowego rozmiaru miniaturki

Poszukaj zmiennej $config['images_thumbnails'] » w pliku database/config.php. W zmiennej zdefiniowane są domyślne rozmiary miniaturek. Możesz dodać kolejne dopisując rozmiar większego boku.

Dodanie lewej kolumny

Aby dodać lewą kolumnę w której umieszane będą widżety np: dodatkowe lewe menu, panel logowania użytkowników, możesz to zrealizować na dwa sposoby ... więcej »

Dziedziczenie szablonu na podstawie strony nadrzędnej

Bywają sytuacje, gdy nie chcesz zmieniać każdorazowo szablonu dla każdej podstrony całego działu. Przykładowo posiadasz dział aktualności i w nim wszystkie newsy mają "ładować" ten sam szablon, co strona nadrzędna. Wtedy najlepszym rozwiązaniem ... więcej »

Dynamiczne pobieranie zdjęć podstrony w liście przy użyciu AJAX

Aby umożliwić przeglądanie zdjęć dla danej podstrony z poziomu listy wykonaj następujące kroki ... więcej »

Cechy - lista wyboru zdefiniowanych cech

Rozwiązanie rozbudowujące dodatek pagesFeatures ». Po wdrożeniu wskazówki pojawią się podpowiedzi w postaci list wyboru cech, które są wpisane w pozostałych podstronach. Pozytywnie wpłynie na szybkość wypełniania danych nowych podstron. ... więcej »

Formatowanie tekstu w TinyMCE - style użytkownika

Instrukcja dodania indywidualnych formatów tekstu, w których możesz zdefiniować własny wygląd tekstu dla zaznaczonego fragmentu (kolor, wielkość, tło, itp). Wystarczy kilka kroków... więcej »

Historia modyfikacji administratorów

Wskazówkia umożliwi Ci przechowywanie informacji o czynnościach wykonanych przez administratorów (redaktorów) w panelu administracyjnym. Jest to przydatne rozwiązanie, gdy panelem zarządza więcej niż jedna osoba... więcej »

HTTPS dla całej strony

Włączenie obsługi HTTPS w systemie, aby działał po stronie klienta i w panelu administracyjnym. Więcej »

Języki - dodanie wyboru tłumaczenia strony

Instrukcja dodania wyboru klientowi dostępnych tłumaczeń strony Więcej »

Języki - klonowanie podstron do innych tłumaczeń

Rozwiązanie przydatne dla stale rozwijanych serwisów z np. wydarzeniami czy aktualnościami i które mają być dostępne dla klientów także w innych językach. Modyfikacja będzie klonowała opisy i zdjęcia podstrony także do innych tłumaczeń ... Więcej »

Języki - oznaczenie aktualnej wersji językowej

Wyraźne zaakcentowanie aktualnie przeglądanej wersji językowej bywa przydatne w serwisach wielojęzycznych. Aby wygląd przycisków wyboru języka był uzależniony od wybranej wersji językowej, wykonaj ... Więcej »

Języki - tłumaczenia i różne domeny

Modyfikacja sprawdza z jakiej domeny/subdomeny wszedł klient i uruchamia odpowiednie tłumaczenie przypisanego do tego adresu ... Więcej »

Języki - uruchomienia tłumaczenia strony zgodnego z wersją językową przeglądarki

Rozwiązanie przydatne, gdy strona posiada kilka tłumaczeń i chcesz aby odwiedzający automatycznie zobaczyli stronę w języku, którym się posługują ... Więcej »

Języki - zmiana liter na podstawowy alfabet łaciński

Zamiana znaków na przykładzie cyrylicy w adresach URL i nazwach plików generowanych przez system na odpowiedniki w podstawowym alfabecie łacińskim ... Więcej »

Ignorowanie daty newsa w wydarzeniach w kalendarzu

Kalendarz bierze pod uwagę wszystkie wpisane daty w formularzu strony (data, wydarzenie od i wydarzenie do). W niektórych sytuacjach pole "data" powinno być ignorowane ... więcej »

Ikony i linki do serwisów społecznościowych

Instrukcja umieszczenia linków i ikonek do serwisów społecznościowych Facebook, Twitter, Google+, Wykop. Na początek trzeba opracować ... więcej »

Imię i nazwisko zalogowanego użytkownika wyświetlane w widżecie

Po wykonaniu wskazówki imię i nazwisko zalogowanego użytkownika pojawi się w widżecie wyświetlającym linki do profilu, wylogowania ... więcej »

Komunikaty webmastera w panelu administracyjnym klienta

Jeśli publikujesz na swojej stronie portfolio aktualności, a funkcjononuje na Quick.Cms.Ext v6.x, to ... więcej »

Komunikaty - zapamiętanie zamknięcia

Po ponownym uruchomieniu przeglądarki wszystkie komunikaty w ramach dodatku notices pojawiają się ponownie. Jeśli chcesz, aby przeglądarka pamiętała, które komunikaty były już wyświetlone i zamknięte ... więcej »

Licznik wpisanych w pole znaków

Chcesz wprowadzać w jakieś pola ograniczoną (lub określoną jakimś przedziałem) ilość znaków? Potrzebujesz wiedzieć ile znaków zostało wpisane? Ta modyfikacja pomoże Ci dodać licznik z ilością wpisanych w dane pole znaków ... więcej »

Lista podstron typu Accordion

Wyświetlanie w stylu "Accordion" to sposób prezentacji listy podstron z krótkim opisem i zdjęciem, w którym wybranie kolejnej podstrony powoduje zamknięcie poprzedniej i jednoczesne otwarcie nowej treści. Rozwiązanie to dobrze ... Więcej »

Lista ustawionych parametrów w stronach i widżetach

Rozwiązanie przydatne jeśli korzystasz własnych dodatkowych parametrów w stronach lub widżetach ... Więcej »

Linkowanie do zewnętrznego URLa z listy zdjęć

Niektóre podstrony posiadają zdjęcia prezentujące logo np. partnerów, producentów, itp. W takiej sytuacji kliknięcie na logo ma kierować na stronę partnera/producenta, a nie do powiększenia obrazka. Modyfikacja umożliwi wstawienie linka w wybranym zdjęciu (logo) ... Więcej »

Menu mobilne - rozwijanie elementów, które nie mieszczą się na ekranie

Badania pokazują, że ukryte elementy menu (jak w przypadku "hamburgera") są rzadziej wykorzystywane. Wprowadzenie tej modyfikacji spowoduje, że ukryte zostaną tylko te elementy menu, które nie zmieszczą się na ekranie. W ten sposób najważniejsze pozycje będą zawsze możliwe do bezpośredniego kliknięcia. Więcej »

Minimalizacja plików JS z wykorzystaniem Gulp

Chcesz szybko i automatycznie kompresować zmodyfikowane pliki JS? Wpływa to pozytywnie na czas ładowania strony. Z pomocą przychodzi narzędzie Gulp ... Więcej »

Opcja zamawiania na liście podstron

Po wykonaniu tej instrukcji przycisk zamawiania, który dodawany jest wraz z dodatkiem ordering, pojawi się na liście i w sliderze z podstronami. ... Więcej »

Opis pełny na liście podstron

Po wprowadzeniu wskazówki możliwe będzie wyświetlenie na liście podstron opisu pełnego wraz z dołączonymi do niego zdjęciami i widżetami. Rozwiązanie może być przydatne dla serwisów typu "one page" ... Więcej »

Otwieranie przekierowań do zewnętrznych linków w nowym oknie

W sytuacji gdy przekierowanie do innej strony ma otwierać się w nowym oknie, skorzystaj z tej porady. Aby wprowadzić taką modyfikację ... Więcej »

Oznaczenie pól dla opcji "zapisz z konfiguracją"

Opcja "zapisz z konfiguracją" zapisuje stronę, a także niektóre domyślne ustawienia konfiguracyjne pól wybrane w zapisywanym formularzu. Są one wykorzystywane do ustawienia wartości domyślnych dla tych pól podczas dodawania nowej strony. Jeśli chcesz oznaczyć takie pola ... Więcej »

PHPMailer - instrukcja integracji

Biblioteka PHPMailer obsługuje wysyłkę maili w formacie HTML, poprzez protokół SMTP, dołączanie załączników i posiadaja wiele innych funkcji. Instrukcja pomoże Ci zintegrować nasz system z tą biblioteką, a także wysyłać maile w formacie HTML. ... Więcej »

Płynne przewijanie do wskazanego elementu

Na stronach z dużą ilością treści stosuje się znaczniki kotwicy przenoszące do wskazanego elementu, znajdującego się w innym miejscu na stronie np. na dole. Dzięki wskazówce dowiesz się jak wprowadzić efektowne przechodzenie do stopki strony czy formularza komentarza ... Więcej »

Pobieranie dynamiczne danych przy użyciu AJAX

Opisana modyfikacja może być wykorzystywana do różnych sytuacji w których trzeba pobrać dane np. opis pełny, listę podstron, listę zdjęć, itp. bez przeładowywania strony ... Więcej »

Pobieranie i wyświetlenie danych strony

Aby wyświetlić w pewnym miejscu serwisu, dane strony np. nazwę i opis krótki, możesz to zrobić na trzy sposoby ... więcej »

Pobieranie wybranych pól z bazy danych

W Quick.Cms.Ext wyświetlenie danych strony, menu, listy podstron czy slidera w różnych lokalizacjach można zrealizować przy pomocy funkcjonalności widżetów » Czasami jednak bywa, że trzeba pobrać konkretne pole z bazy danych. W takiej sytuacji będzie potrzebna także znajomość podstaw języka SQL. Przykładowo jeśli chcesz ... więcej »

Pobranie listy z bazy danych

W Quick.Cms.Ext wyświetlenie list podstron, listy sliderów, menu, można zrealizować przy pomocy funkcjonalności widżetów » Może się jednak zdarzyć, że chcesz wyświetlić specyficzną listę. Poniższy przykład ... więcej »

Podgląd dużego zdjęcia z listy podstron

Modyfikacja przydatna w prezentacji katalogu produktów. Jeśli kliknięcie na miniaturkę w liście podstron ma kierować do podglądu dużej wersji zdjęcia, a nie przejścia do opisu pełnego podstrony ... Więcej »

Podział galerii zdjęć na podstrony

Rozwiązanie przydatne, gdy na wybranej stronie umieszczonych jest wiele zdjęć w galerii i chcesz podzielić je na podstrony (paginacja). Zmniejszy to czas ładowania się strony i umożliwi lepsze dopasowanie prezentacji zdjęć do grafiki serwisu ... Więcej »

Porównywanie plików według zawartości

Możliwości jakie daje program Total Commander i inne tego typu jest bardzo wiele. Opiszemy opcję "synchronizacji katalogów", która jest bardzo pomocna i pozwala w łatwy sposób wykryć zmiany, które wykonał programista czy instalator dodatków ... Więcej »

Pola wielokrotnego wyboru z przyjaznym wyświetlaniem wybranych opcji i wyszukiwarką

Rozbudujesz obsługę pól typu multiselect (wielokrotnego wyboru) o wyświetlanie w przyjaznej formie wybranych pozycji, a także ich usuwanie poprzez proste kliknięcie "x". Będziesz mógł także wyszukiwać listę pozycji. Więcej »

Prezentacja strony w postaci zakładek

To rozwiązanie umożliwi Ci prezentację poszczególnych elementów strony w postaci zakładek. Opis pełny, komentarze, zdjęcia, listy podstron będą podzielone na zakładki ... Więcej »

Priorytet w mapie strony - sitemap.xml

Rozwiązanie to umożliwi większą kontrolę nad ustalaniem priorytetu w mapie strony generowanej w pliku sitemap.xml. Więcej »

Przycisk na sliderze przewijający stronę do części z treścią

Przydatne jeśli główny slider na stronie zajmuje sporą część ekranu. Dodanie dodatkowego przycisku, który przeniesie prosto do treści, ułatwi życie użytkownikom. Więcej »

Redaktorzy - prawa do dodawania sliderów, użytkowników, itd.

Instrukcja dla wersji v6.4, która rozszerza działanie dodatku admins ». Umożliwia oddzielenie prawa do edycji i do dodawania nowych sliderów, użytkowników, itd ... Więcej »

Redaktorzy - modyfikacja praw do wersji rozszerzonej

Rozbudowa dodatku admins » dla wersji v6.5 i wyżej. Rozszerzenie praw do poszczególnych sekcji w panelu z wersji uproszczonej do wersji rozszerzonej ... Więcej »

Redaktorzy - zmiana wyglądu panelu

Zastosowanie odrębnych styli CSS dla wybranych grup administratorów aby ustalić dla nich odpowiedni wygląd w panelu. Przykładowo ukrycie ikonki usuwania podstron dla redaktorów ... Więcej »

Slider tylko na stronie głównej

Gdy slider powinien wyświetlać się tylko na głównej stronie, możesz to zrobić na dwa sposoby ... Więcej »

Slidery indywidualne dla wybranych stron

Chcesz mieć możliwość zmiany głównego slidera dla wybranych podstron? Tutaj znajdziesz wskazówki, aby było to możliwe poprzez po prostu dodanie slajdów w ramach takiej strony ... Więcej »

Slidery z animowanymi elementami (warstwami)

Chcesz zwrócić uwagę odwiedzajacych na treści w sliderze? Odpowiednio przygotowana animacja jego zawartości ułatwi to zadanie. Więcej »

Sprawdzanie wartości pola CAPTCHA

Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie, jeszcze przed wysłaniem formularza, sprawdzanie czy wartość pola CAPTCHA (wyrażenie matematyczne) została obliczona poprawnie Więcej »

Resetowanie ID tabeli w bazie SQLite

To nie jest podręcznik do nauki języka SQL, ale wiemy, że często zdarzyć się może potrzeba resetu ID stron, widżetów, itd. Zainstaluj dodatek databaseManager i wpisz w poleceniu SQL: DELETE FROM SQLITE_SEQUENCE WHERE name = 'pages'
Przykład dotyczy wyzerowania ID dla tabelki pages (stron). Tak samo można zrobić z innymi tabelkami.

Testy na mobilnych prędkościach - throttling

Chrome daje możliwość ograniczenia transferu (np do warunków sieci komórkowej 2G) i zaobserwowania jak ładuje się strona. Zweryfikujesz w ten sposób nie tylko czas ładowania całości, ale też czasy ładowania poszczególnych elementów. Dzięki temu można znacznie zoptymalizować stronę. Jest to warte dopisania do listy "testów" przed oddaniem strony. Więcej »

Ustawienie miniaturki przy udostępnianym linku na Facebooku

Przy udostępnianiu linka Facebook pobiera złe zdjęcie? Jest na to sposób. System automatycznie wybierze zdjęcie ... Więcej »

Ustawienie proporcji kadrowania dla obrazków

Instrukcja wprowadzenia różnych wariantów kadrowania miniaturek zdjęć. To rozwiązanie przydatne gdy obrazek ma zajmować mniej powierzchni w pionie m.in. w galerii zdjęć, sliderze z listą podstron, ... Więcej »

Wczytywanie aktualnej wersji styli CSS

Przeglądarki przechowują w pamięci podręcznej pliki CSS. Jeśli po modyfikacji styli CSS nie zostanie zmieniona nazwa pliku może się zdarzyć, że klient otworzy nową wersję strony ze starymi stylami CSS. Aby automatycznie wymusić zmianę nazwy ... Więcej »

Wdrożenie Bootstrap

Bootstrap to popularny framework CSS i JavaScript. Poznaj instrukcję przystosowania tego frameworka do naszego systemu. Więcej »

Wysuwany panel ze strefą klienta

Ciekawe rozwiązanie dla stworzenia wysuwanego panelu ze strefą klienta m.in. formularz logowania, dodatkowe komunikaty, linki dla klientów, itp. Więcej »

Wyłączanie stron z ukrytego menu z wyników wyszukiwania

Istnieją sytuacje, w których nie chcesz, aby wyszukiwarka przeszukiwała wszystkie strony serwisu. W takiej sytuacji wykonaj poniższe kroki ... Więcej »

Wyświetlanie treści w nowym oknie

przykład do zaprezentowania dodatkowych treści w nowym oknie (nowej warstwie) po kliknięciu na link. Przykład oparty jest o skrypt Quick.Box, gdyż odpowiada za ... Więcej »

Zabezpieczenie antyspamowe formularzy przez reCAPTCHA od Google

Mechanizm reCAPTCHA, to dobre zabezpieczenie przed robotami i spamerami. Jeśli podstawowe zabezpieczenie w systemie nie wystarcza, warto wprowadzić poniższe zabezpieczenie i wdrożyć ... Więcej »

Sass - zastosowanie w Quick.Cms do przyśpieszenia realizacji projektu

CSS w swojej naturalnej formie potrafi być bardzo użyteczny. Korzystamy z niego wszyscy. Niejeden z nas przekonał się jednak, że pisanie stylu dla co raz to bardziej nowoczesnych projektów z wykorzystaniem wszystkich dobrodziejstw CSS3 i HTML5 jest długotrwałym, mozolnym procesem. Zaokrąglenia, cienie, animacje, RESPONSYWNOŚĆ ... Ileż to wymaga kodu! I tu z pomocą przychodzi technologia Sass ... Więcej »

Sass - zamiana plików CSS na SCSS

Dla zainteresowanych technologią Sass przygotowaliśmy zestawy plików z kodem SCSS dla Quick.Cms.Ext, które można wgrać do skryptu i od razu cieszyć się możliwościami jezyka SCSS. Więcej »

Sass - Ruby i mapy plików SCSS-CSS

Sass zaczynał z Ruby i tam znajdziemy jeszcze najwięcej możliwości. Wśród nich jedną z najważniejszych - generowanie map SCSS-CSS czyli możliwość wyświetlania (w "Inspektorze") numeru linii kodu w pliku .scss. Więcej »

Ukrywanie wybranej strony w mapie strony

Wskazówka umożliwi Ci ukrywanie wybranych stron w mapie strony z poziomu edycji strony. Jest to bardziej przyjazne rozwiązanie od stosowania zmiennej konfiguracyjnej i warte wdrożenia w sytuacji, gdy administrator intensywnie rozbudowuje stronę i nie ma dostępu do pliku konfiguracyjnego ... Więcej »

Umieszczenie dodatkowego pola w formularzu kontaktu

Rozbudowa formularza kontaktowego o dodatkowe pola wymaga zmian w kilku plikach. Zapoznaj się z tą instrukcją, a będziesz wiedział jak w prosty sposób poszerzyć funkcjonalność formularza ... Więcej »

Widżety i własne funkcje - lista plików

Dzięki tej instrukcji wyświetlisz w widżecie listę plików wybranej strony. Wskazówka ta nauczy Cię korzystania z własnych funkcji w widżetach i przekazywania parametrów do tych funkcji ... Więcej »

Widżety i zdjęcia w opisie krótkim podstrony

Rozszerzenie opisu krótkiego o możliwość wstawienia widżetów i galerii zdjęć do opisu krótkiego, a następnie wyświetlenie ich na liście podstron ... Więcej »

Widżety - dynamiczne wczytywanie kodu PHP z pliku

Wskazówka umożliwi dynamiczne wczytywanie kodu PHP (wykonywanie różnych instrukcji, wyświetlanie dodatkowych treści) dla widżetów. Tworząc plik PHP skrypt będzie dla wybranego widżetu dołączał kod i dopisywał go do treści widżetu ... Więcej »

Widżety i własne funkcje - lista zdjęć

Dzięki tej instrukcji wyświetlisz w widżecie konkretną galerię zdjęć lub wszystkie zdjęcia wgrane do wybranej strony. Wskazówka ta nauczy Cię korzystania z własnych funkcji w widżetach i przekazywania parametrów do tych funkcji ... Więcej »

Widżety - formularz kontaktowy

Domyślnie formularz kontaktowy pod względem ilości pól w formularzu nie różni się niczym pomiędzy widżetem, a klasycznym formularzem kontaktu. Często bywa tak, że formularz wyświetlany w widżecie ma być mniejszy i istnieje potrzeba ukrycia niektórych pól. Aby ukryć niektóre pola standardowego formularzu kontaktowego z widżetu z formularzem kontaktowym, wykonaj następujące kroki ... Więcej »

Widżety - prawa do edycji i wglądu tylko dla dewelopera

Dzięki wskazówce będziesz mógł ukryć w panelu wybrane widżety dla wszystkich administratorów z wyjątkiem dewelopera. Jedynie deweloper będzie mógł zobaczyć i edytować ukryty dla pozostałych widżet ... Więcej »

Wybór zdjęcia z serwera dla slidera

Wskazówka umożliwia wybór zdjęć przypisanych do innych sliderów w trakcie dodawania nowego slidera. Przydatne rozwiązanie, gdy z jednego zdjęcia korzysta więcej sliderów, a różnią się najczęściej jedynie opisem lub lokalizacją ... Więcej »

Wyróżniony w wyszukiwarce telefon Twojej firmy

Chcesz, aby podczas wyszukiwania Twojej firmy w wynikach pojawił się wyróżniony nr telefonu, możesz skorzystać z danych strukturalnych ... Więcej »

WYSIWYG - wyłączanie i włączanie edytora

Dzięki tej modyfikacji umieścisz link (przełącznik) w panelu, który odpowiada za włączanie i wyłączanie edytora WYSIWYG. Rozwiązanie może być przydatne dla zaawansowanych użytkowników systemu ... Więcej »

Zamówienia - zapis do bazy danych

Wskazówka przeznaczona do wersji v6.4 i rozbudowuje dodatek ordering » o zapisywanie zamówień do bazy danych SQLite ... Więcej »

Zamówienia - dodatkowe pole w formularzu

Instrukcja rozbudowy formularza zamówienia o dodatkowe pola tekstowe np. dane do faktury VAT, nazwę kraju, itp. Modyfikacja dodatku ordering » ... Więcej »

Zamówienia - informacja na email o zmianie statusu

Rozszerzenie dodatku ordering » o funkcję odpowiadającą za mailowe wysyłanie komunikatów do klientów o zmienionym statusie ich zamówienia ... Więcej »

Znak wodny - opcja włączania i wyłączania

Rozwiązanie oparte o dodatek watermark ». Po zastosowaniu wskazówki pojawi się opcja wyboru wstawienia znaku wodnego dla wybranego zdjęcia w trakcie przypisywania go do podstrony ... Więcej »

Pamiętaj o tym za nim uruchomisz stronę!

Quick.Cms.Ext to narzędzie o ogromnych możliwościach, dużej szybkości działania, a także bardzo wysokim bezpieczeństwie użytkowania. Jednak, aby w pełni wykorzystać potencjał jaki drzemie w tym systemie ... Więcej »

Migracja danych z Quick.Cms do Quick.Cms.Ext v6.x

Nie posiadamy migratora danych z darmowej edycji Quick.Cms do edycji płatnej Quick.Cms.Ext. Niestety na chwilę obecną dane stron będzie trzeba przenieść ręcznie.

Migracja danych z Quick.Cms.Ext v4.x lub v5.x do Quick.Cms.Ext v6.x

Pobierz plik convert_ext_v4.x_or_v5.x_to_v6.x.zip », rozpakuj i zapoznaj się z instrukcją, która znajduje się w pliku "czytaj-to.txt".

Pamiętaj, aby przed migracją danych ustawić rozmiary miniaturek, lokalizacje zdjęć, rodzaje menu i inne ważne zmienne konfigracyjne, w pliku "database/config.php" w nowej wersji Quick.Cms.Ext.

Nie znalazłeś rozwiązania Twojego problemu?

Skorzystaj z usług naszych partnerów » którzy specjalizują się w wykonywaniu modyfikacji dla użytkowników naszych skryptów.

Do góry
o nas | kontakt