1 miejsce - grafiQa

Siedziba firmy: Kraków, woj. Małopolskie
Strona firmy: www.grafiqa.pl

Firma dba o bezpieczeństwo stron, wykonuje bardzo dobrze wyglądające strony i sklepy internetowe, posiada bardzo dobre zaplecze programistyczne, realizuje poprawnie wyświetlające się strony na urządzeniach mobilnych i uzyskuje wysokie noty przez programy audytujące strony internetowe.

Co ich wyróżnia: Wysokie umiejętności! Zdolność do projektowania rozbudowanych i różnorodnych projektów.

2 miejsce - bcweb.pl

Siedziba firmy: Mińsk Mazowiecki, woj. Mazowieckie
Strona firmy: www.bcweb.pl

Firma wykonuje bardzo ładne strony internetowe, które dobrze wyświetlają się na urządzeniach mobilnych. Uzyskała najlepszą notę za kreatywność zrealizowanych projektów. Wysoko oceniliśmy jakość kodu i bezpieczeństwo wykonanych stron internetowych.

Co ich wyróżnia: Kreatywność oraz duża dbałość o jakość realizowanych projektów.

3 miejsce - netgaleria.pl

Siedziba firmy: Częstochowa, woj. Śląskie
Strona firmy: www.artsolution.com.pl

Projektują bardzo dobrze wyglądające strony i sklepy internetowe. Dbają o wysoką jakość kodu źródłowego, o bezpieczeństwo, o szybkość i poprawne wyświetlanie się stron internetowych na urządzeniach mobilnych.

Co ich wyróżnia: Bogate doświadczenie w realizacjach stron i sklepów internetowych dla artystów.

4 miejsce - VMDesign

Siedziba firmy: Przemyśl, woj. Podkarpackie
Strona firmy: www.vmdesign.pl

Firma może pochwalić się bardzo ładnymi realizacjami, dbałością o bezpieczeństwo i jakość kodu. Wykonane strony uzyskały wysokie noty za poprawność działania na urządzeniach mobilnych.

5 miejsce - StudioStrona

Siedziba firmy: Rzeszów, woj. Podkarpackie
Strona firmy: www.studiostrona.pl

Bezpieczeństwo, jakość kodu, szybkość działania, a także ciekawe rozwiązania w wykonanych stronach internetowych. Te cechy przyczyniły się do zajęcia piątego miejsca przez tą firmę.

Kryteria oceny firm

Zgłoszone do konkursu firmy ocenialiśmy w różnych kategoriach. Każde z poniższych kryteriów było wzięte pod uwagę do późniejszej, całkowitej oceny firmy i jej realizacji.

1. Jakość strony portfolio firmy projektującej strony internetowe
Ocenialiśmy wygląd, a także zakres informacji, które znajdują się na stronie firmy. Sprawdzaliśmy czytelność i łatwość dostępu do wykonanych realizacji oraz kontaktu z firmą.
2. Test wykonanych stron w niezależnym narzędziu Google PageSpeed Insights
Narzędzie weryfikuje szybkość stron, dostępność dla urządzeń mobilnych oraz zgłasza uwagi, aby poprawić jakość strony. Narzędzie zwracało wynik w postaci punktacji, którą później uwzględniliśmy przy ocenie całkowitej.
3. Wygląd wykonanych stron
Oceniliśmy projekty firmy pod względem estetyki i czytelności.
4. Responsywność wykonanych stron
Sprawdziliśmy jak w praktyce zachowują się strony wykonane przez zgłoszone firmy w urządzeniach mobilnych.
5. Bezpieczeństwo stron
Zweryfikowaliśmy stosowanie się firmy do naszych zaleceń bezpieczeństwa, które przedstawiamy na szkoleniach i w dokumentacji.
6. Różnorodność przesłanych realizacji
Oceniliśmy kreatywność uczestników za realizację zgłoszonych stron. Strony ciekawsze pod względem modyfikacji i zastosowania różnych technologii były wyżej oceniane.
7. Jakość kodu (walidacja kodu HTML)
Sprawdziliśmy wykonane strony przy pomocy niezależnego narzędzia validator.w3.org. Ilość błędów i ich priorytet był przeliczany wg opracowanego przez nas algorytmu, a następnie wyrażany w postaci określonej ilości punktów.
Do góry